



ASPIRIN® ROSE
Kuvaus
"Aspirin®"-ruusu on kompakti, palkittu floribunda-pensas Tantaulta (1997). Se kasvaa 50–80 cm korkeaksi leveällä, rehevällä kasvutavalla ja tiheällä, kiiltävällä, vaaleanvihreällä lehdistöllä. Kukat ovat 5–7 cm leveitä, täysin täytettyjä ja valkoisia (viileällä säällä usein vaaleanpunaisia) – kesäkuusta lokakuuhun muodostuvat suurissa tertuissa. Se on erittäin taudinkestävä, itsepuhdistuva, talvenkestävä ja saanut ADR-sertifikaatin.
- Saatavilla: 41
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Erittäin terveellistä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Valkoinen, vaihtuu vaaleanpunaiseksi viileällä säällä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |









-600x600.jpeg)








-600x600.jpeg)


